Кішки люблять котячу м'яту. І вона абсолютно безпечна для вихованця - в ній немає нічого, що могло б нашкодити його здоров'ю. Якщо з якоїсь причини ваша кішка з'їсть велику кількість котячої м'яти, це може спричинити лише легкий розлад шлунка, та й це навряд чи станеться.
Что такое кошачья мята?
Що таке котяча м'ята?

Котяча м'ята - це багаторічна трав'яниста рослина з сімейства Ясноткових. Спочатку вона зростала в Північній Африці та Середземномор'ї, але сьогодні широко поширена в Європі та Північній Америці. Такі назви, як котяча м'ята, котівник м'ятний або котівник котячий, безсумнівно, навіяні відомим пристрастю кішок до цієї рослини.
Чому її коти люблять?

Активним компонентом котячої м'яти є непеталактон. Кішки виявляють його за запахом. Вважається, що непеталактон можна порівняти з дією феромону кішки, можливо, пов'язаного зі спарюванням.

Котяча м'ята діє як натуральний засіб для покращення настрою. Ефект від неї виглядає досить незвично: кішка стає грайливішою або дуже ласкавою. Вона також може кататися по підлозі, шкребти лапою або тертися мордочкою об джерело запаху котячої м'яти. Або ж вона може стрибати і гратися, бігаючи з кімнати в кімнату, наче переслідуючи невидиму здобич.
Деякі кішки стають розслабленими і спрямовують незрячий погляд у порожнечу. Така поведінка може супроводжуватися активним нявканням або мурчанням. Котяча м'ята має нетривалу дію - зазвичай від 5 до 15 хвилин. Повторно кішка зможе відреагувати на неї приблизно за кілька годин.
Навіщо давати котячу м'яту моїй кішці?

Оскільки вашій кішці котяча м'ята дуже сподобається, вона стане відмінними ласощами під час дресирування або для того, щоб привчити улюбленицю до кігті або її спального місця. Вона також може стати добрим мотиватором для фізичної активності, і навіть допоможе кішці розслабитися. Хоч би якою була причина, кішці цей запах сподобається.
Здається, моя кішка не реагує на котячу м'яту

Приблизно у 30% кішок відсутня видима реакція на котячу м'яту. Швидше за все, реакція на цю рослину є спадковою рисою. У багатьох кішок просто відсутні рецептори, на які впливає речовина котовника, що діє.

Незважаючи на грайливу природу маленьких кошенят, на них котяча м'ята майже не діє, поки вони не досягнуть віку шести місяців. Ви також можете помітити, що в міру дорослішання ваша улюблениця втрачає інтерес до котячої м'яти.
Здається, моя кішка стає агресивною від котячої м'яти

Деякі кішки, зазвичай самці, стають агресивними, коли їм дають котячу м'яту, ймовірно через те, що її дія пов'язана зі шлюбною поведінкою. Якщо таке відбувається з вашою кішкою, припиніть давати їй котячу м'яту.

Можливо, вас зацікавлять альтернативні варіанти, такі як жимолість або валеріана. Порадьтеся з ветеринарним лікарем, він підкаже, чи підходить котяча м'ята для вашого кота, чи порекомендує інші варіанти.